Reklam
Reklam
TS Medya - 20 Temmuz 2019, Cumartesi

Trabzonspor, Çalımbay ile yükselişte.

22 Kasım 2017
352 kez görüntülendi

Trabzonspor, Çalımbay ile yükselişte.
Reklam

Sezona teknik direktör  ile başlayan ve ilk 8 haftada 9 puan toplayabilen Trabzonspor, Yanal ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen  ile 4 maçta 7 puan toplayarak yükselişe geçti.

Kuruluşunun 50′nci yılında 2017-18 sezonuna zirve yarışının içerisinde olma hedefiyle başlayan ancak ligde ilk 8 haftalık bölümde 9 puan toplayabilen ve 8′nci haftada teknik direktör değişikliğine giden Trabzonspor, yeni teknik direktörü  yönetiminde çıkışa geçti. Yanal ile ilk 8 haftada 9 puan toplayabilen bordo mavililer, Rıza Çalımbay’ın göreve gelmesinin ardından 4 maçta 2 galibiyet, 1′er beraberlik ve mağlubiyetle hanesine 7 puan yazdırdı.

SEZONUN EN UZUN PUAN SERİSİ
Trabzonspor, sezonun en uzun puan serisini de teknik direktör Rıza Çalımbay döneminde elde etti. Ligin ilk 8 haftasında en uzun 2 maçlık puan serisi yakalayan ve bu seride 4 puan toplayabilen bordo mavililer, Çalımbay yönetiminde ligde çıktığı 4 maçta 3 maçlık puan serisi yakaladı, bu seride 7 puana ulaştı. Ayrıca ligde ilk 8 haftalık bölümde kalesinde 21 gol gören Trabzonspor, Çalımbay yönetimindeki 4 maçta 5 gol yedi.

.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz